AKTUALITY ZO ŠKOLY DIZAJNU: umenie, kultúra, vzdelávanie / jeseň 2018

* Náš absolvent sa stal finalistom prestížnej Ceny Oskára Čepana * Nové študijné odbory na Škole dizajnu * Rozhovory s novými študentmi a študentkami * Plenér prvákov * Výstavy a prezentácie našich pedagógov a študentov * Účasť na medzinárodných projektoch * Študentky a študenti Školy dizajnu ocenení v súťažiach * Erasmus+ * Spolupráca školy s firmami a odborníkmi z praxe * Deň otvorených dverí 14. novembra * Termíny odovzdania prihlášky na maturitné štúdium a prijímacích skúšok * Kurzy kresby pre uchádzačov o štúdium na Škole dizajnu

ŠKOLSKÝ ROK SA NAPLNO ROZBEHOL A MY SA VEĽMI TEŠÍME, ŽE NAŠIM ŠTUDENTOM A ŠTUDENTKÁM SA DARÍ. MÁME PRE VÁS TIEŽ NIEKOĽKO NOVINIEK!

NOVINKY >>>

> DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ BUDE 14. NOVEMBRA
Srdečne pozývame všetkých rodičov, záujemcov o štúdium, priateľov a každého, koho zaujíma dizajn a umenie na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ v Škole dizajnu, ktorý sa uskutoční 14. novembra 2018 od 14:00 do 18:00 v budove školy na Ivanskej ceste 21 v Bratislave. Príďte si pozrieť práce študentov, nahliadnite do našich ateliérov a porozprávajte sa s našimi pedagógmi a študentmi napríklad aj o nových odboroch maturitného štúdia. Spoznajte Školu dizajnu naživo a zblízka!

> NOVÉ SPOLUPRÁCE ŠKOLY DIZAJNU S FIRMAMI - PODPORA PRAXE
V rámci zámeru poskytovať našim študentom a študentkám možnosť stáží, praxe v rôznych inštitúciách a ďalšieho vzdelávania nadviazala Škola dizajnu spoluprácu so spoločnosťou IKEA Bratislava, kde stážujú študenti a študentky interiérového dizajnu pod vedením vedúcej odboru Kataríny Michalkovej. Vďaka partnerstvu Školy dizajnu a vzdelávacieho programu Butterfly Effect sa mohli naši študenti grafického dizajnu a grafiky vizuálnych komunikácií zúčastniť podujatia GamesLab: Ako začať s vlastnou hrou a workshopu webdizajnu s Andrejom Garanom, UX dizajnérom v spoločnosti Sygic.

> NOVÉ ODBORY MATURITNÉHO ŠTÚDIA NA ŠKOLE DIZAJNU
Rozšírili sme našu ponuku maturitného štúdia o odbory, s ktorými máme niekoľkoročnú dobrú skúsenosť v rámci pomaturitného vyššieho odborného štúdia. Od školského roku 2019/2020 sa budú môcť absolventi a absolventky základných škôl prihlásiť aj na maturitné odbory Animovaná tvorba, Dizajn InteriéruObrazová a zvuková tvorba - virtuálna grafika.


OCENENIA, VÝSTAVY A ZAUJÍMAVÉ PROJEKTY >>>

> TRIENÁLE PLAGÁTU TRNAVA

Blahoželáme nášmu študentovi Michalovi Nechalovi a študentkám Kristíne Psotovej a Adele Rebeke Marcellovej, ktorých medzinárodná odborná porota vybrala do finálovej výstavy Trienále plagátu Trnava spomedzi 1687 prihlásených z celého sveta! Výstavu môžete navštíviť v Galérii Jána Koniarka v Trnave.

> CENA OSKÁRA ČEPANA

Skvelý úspech zaznamenal aj náš absolvent Adam Novota, ktorý sa stal tohtoročným finalistom prestížnej Ceny Oskára Čepana 2018. Finálovú výstavu môžete vidieť do konca októbra v OD Dunaj v Bratislave.

> EKOLOGICKÁ FOTOGRAFIA

V súťaži Ekologická fotografia 2018 boli ocenené naše študentky Annamária Španková, Mária Shakhnazarová a študent Mário Undesser. Výstavu ste mohli vidieť v OC Retro v Ružinove.

> TRENČÍN MESTO MÓDY

Na výstave Trenčín mesto módy, ktorá predstavuje to najlepšie, najkvalitnejšie a najoriginálnejšie, čo sa momentálne na Slovensku a v Česku vyrába, sa 14. a 15. septembra 2018 predstavili desiatky návrhárov, dizajnérov, firiem a módnych ateliérov, medzi ktorými nechýbala ani Škola dizajnu a jej študenti a študentky odevu.

> MLADÍ MLADÝM - MEDZINÁRODNÝ PROJEKT O EXTRÉMIZME
Naši študenti a študentky sa zapojili do projektu Mladí mladým, v rámci ktorého absolvovali študijnú cestu do Chorvátska a Bosny. V Bratislave neskôr študentka Nicol Kühn a študent Kristián Psotný vystúpili na medzinárodnom fóre učiteľov zo Slovenska, Česka, Chorvátska a Bosny a Hercegoviny.

> SPOLUPRÁCA S KOMUNITNÝM STREDISKOM NA TRNÁVKE

Vďaka študentom a študentkám Školy dizajnu pribudla na stene saleziánskeho mládežníckeho komunitného strediska v Bratislave na Trnávke 35 metrov dlhá maľba. Streetartové dielo vytvorili Michal Žák, Michal Nechala, Matej Kollár, Jakub Kotlár, Lukáš Vozár, Chiara Némethová a Medard Adamko, ktorí maľovali a sprejovali pod vedením Róberta Szegényho, vedúceho odboru vyššieho odborného štúdia Grafiky vizuálnych komunikácií.

> VÝSTAVY A NOVÉ UMELECKÉ PROJEKTY NAŠICH PEDAGÓGOV A ŠTUDENTOV
Martin Snopek, náš vedúci odboru Animovaná tvorba, vytvoril unikátny krátky animovaný film Monštrum, ktorý môžete vidieť v kinách od 5.
septembra. V bratislavskom kine Lumiere je tiež výstava linorytov, z ktorých film vznikol. Naši absolventi Iva Durkáčová, Ľuboš Kotlár a Ján Skaličan vystavujú do konca októbra v Galérii Mesta Bratislavy v priestoroch, kde pred nimi vystavovala naša pedagogička Oľga Paštéková. 17. októbra predstavila Maja Božović, naša pedagogička odevného a textilného dizajnu, svojú novú kolekciu na podujatí Fashion LIVE! 2018. Bohumil Bača, zriaďovateľ Školy dizajnu, otvoril v septembri svoju samostatnú výstavu Posolstvá a iné.


INFORMÁCIE >>>

> TERMÍN ZASLANIA PRIHLÁŠKY NA MATURITNÉ ŠTÚDIUM

Prihlášku na maturitné štúdium na Škole dizajnu pre školský rok 2019/2020 odovzdáva uchádzač/ka riaditeľovi/ke na svojej základnej škole do 20. februára 2019. Prijímacie skúšky na Škole dizajnu budú koncom marca 2019. Presný termín zverejníme v novom roku.

> KURZY KRESBY PRE UCHÁDZAČOV O ŠTÚDIUM
Najbližší kurz kresby pre uchádzačov o maturitné štúdium na Škole dizajnu je naplánovaný na pondelok 22.10.2018 od 16:30 do 18:00. Prihlásiť sa môžete >>> TU

> ERASMUS+
V školskom roku 2018/2019 vycestujú v rámci projektu Erasmus+ naši študenti odevného a textilného dizajnu na študijný pobyt do estónskej školy Kuresaare Ametikool, kde budú získavať nové vedomosti a zručnosti v oblasti spracovania a využitia kože v odevnom dizajne. V snahe o rozšírenie spektra zahraničných stáží a študijných pobytov pre našich študentov a študentky sme nadviazali nové spolupráce aj s ďalšími školami v Taliansku, Rakúsku a Slovinsku.

> PREHĽAD NOVINIEK, AKTIVÍT A PODUJATÍ ŠKOLY DIZAJNU
Najaktuálnejšie oznamy a informácie o našich aktivitách, úspechoch či podujatiach nájdete vždy na našom webe v sekcii “Školské aktivity”. V časti “Aktuality” si môžete prečítať vždy sumár noviniek za posledný cca 1 mesiac, ktorý nájdete aj vo svojich e-mailových schránkach.

> ROZHOVORY S NAŠIMI ŠTUDENTMI A ŠTUDENTKAMI
Na tejto stránke nájdete rozhovory, z ktorých sa dozviete, čomu sa venujú naši študenti a študentky, čo ich zaujíma, ale aj ako vnímajú Školu dizajnu a našich pedagógov. Prváčka Klára Kusá, ktorá študuje Grafiku vizuálnych komunikácii napríklad hovorí: “Príjemne ma prekvapilo neformálne a priateľské prostredie, aké som zažívala kedysi aj na svojej strednej škole. Takáto atmosféra je ale na iných školách skôr výnimkou, preto sa veľmi teším. Zároveň si veľmi cením a som prekvapená z pochopenia a ústretovosti, ktorú pedagógovia majú voči nám, študentkám a študentom.”

> KONTAKT
Súkromná stredná umelecká škola dizajnu, Ivanská cesta 21, 821 04 Bratislava, ssus@ssus.sk, +421 2 434 108 02

Deň otvorených dverí v Škole dizajnu 14.11.2018
Deň otvorených dverí v Škole dizajnu 14.11.2018
Odev od Maje Božović
Odev od Maje Božović
Spolupracujeme s IKEA Bratislava
Spolupracujeme s IKEA Bratislava
Adam Novota, finalista Ceny Oskára Čepana, vo svojom ateliéri
Adam Novota, finalista Ceny Oskára Čepana, vo svojom ateliéri
Plagát Michala Nechalu z výstavy Trienále plagátu v Trnave
Plagát Michala Nechalu z výstavy Trienále plagátu v Trnave
Študenti a študenti grafického dizajnu na plenéri
Študenti a študenti grafického dizajnu na plenéri
Naša študentka na výstave finalistov Ceny Oskára Čepana
Naša študentka na výstave finalistov Ceny Oskára Čepana
Dizajn interiéru
Dizajn interiéru
Dizajn interiéru
Dizajn interiéru
Animovaná tvorba
Animovaná tvorba