Hodina angličtiny ako klimatický samit

1/2022


Naše študentky grafického a priestorového dizajnu Karolína Rischerová, Alexandra Szabó a Nina Šajdová pod vedením pedagogičky Mgr. Lucie Minárikovej v rámci hodín angličtiny pripravili a natočili video, ktoré nazvali EKOLOGICKÝ SAMIT ŠKOLY DIZAJNU. Inšpirovali sa skutočným Ekologickým samitom z Glasgowa, ktorý sa konal v roku 2021.
Cieľom študentského samitu bolo poukázať, že aj na našej škole sa zaujímame o ekológiu a ochranu životného prostredia, a nie je nám jedno, čo sa deje vo svete. Zazneli diskusné príspevky na rôzne ekologické témy, z ktorých sme do tejto nahrávky vybrali: roztápanie ľadovcov, ktoré nám priblížila Karolína Rischerová, nadmerná konzumácia mäsa a jej dôsledky v podaní Alexandry Szabó a tzv. “rýchla móda” a jej vplyv na odevný priemysel vo svete, ktorej príčiny nám vysvetlila Nina Šajdová.

Ďakujeme našim študentkám za inšpiratívne príspevky do tejto debaty. Veríme, že aj týmto videom sa navzájom inšpirujeme, ako byť viac ekologicky zodpovední v našom každodennom živote.

>>> VIDEO

Karolína K. Rischerová
Karolína K. Rischerová
Nina Šajdová
Nina Šajdová
Alexandra Szabó
Alexandra Szabó
Hodina angličtiny ako klimatický samit, Škola dizajnu, 2021