Patrik Láska

12/2019- študent grafického dizajnu 2015 - 2019


​Na Škole dizajnu si už štyri roky, v lete budeš maturovať. Pamätáš si na svoje talentovky? S akými očakávaniami si prišiel? Naplnili sa?

Pamätám si to celkom presne, na to sa asi nezabúda. Viem, že som mal trému. Strašnú. Bolo to asi tým, že to bolo fakt prvýkrát, čo som niečo také zažil. Ale užil som si to naplno, lebo už od malička sa pohybujem vo výtvarnej sfére. Škola pôsobila veľmi pozitívnou a umeleckou atmosférou. Na talentovky ma pripravovali obaja moji učitelia výtvarnej, takže som zhruba vedel, o čo pôjde. Mal som jediný cieľ, hodiť sa do kľudu a snažiť sa, čo to dá.

Kto, alebo čo je pre teba v grafickom dizajne a umení inšpiráciou? Máš svojich obľúbených autorov alebo autorky?

Je to ťažká otázka. Myslím, že na mňa vplýva viacero vecí. Hudba, konkrétni umelci aj diela. Je toho dosť a vybrať iba zopár vecí je pre mňa ťažké, lebo každý žáner umenia má niečo do seba. Práve tá rozmanitosť je na tom geniálna. Vždy sa snažím do vlastnej tvorby zapojiť hlavne svoju fantáziu a zachovať si svoj rukopis, lebo práve podľa neho si ťa ľudia môžu zapamätať. Mám veľa obľúbencov. Z tých známejších to sú napríklad Banksy, Mr.Brainwash, Doke, Reyes, Fat Heat, ale najviac mojich obľúbených autorov sú práve „menší“ „instagramoví“ umelci.

Vieš už, čo budeš robiť ako svoju záverečnú prácu?

Rozmýšľal som nad dizajn manuálom, to mi celkom počas štúdia išlo, ale stále nie som úplne rozhodnutý. Premýšľam aj nad ilustráciou, ktorá ma tiež dosť baví.

Na ktoré svoje práce vytvorené počas štúdia si hrdý?

Na všetky. smile OK, až na výnimky. Najviac hrdý som na spracovanie zadaní Vinyl, Školský časopis a Dizajn manuál.

Čo okrem grafického dizajnu ťa zaujíma, čomu sa ešte venuješ, čo máš rád?

Po niekoľko ročnej pauze som znovu začal robiť naplno graffiti. Keď sa oteplí, plánujem moje návrhy začať maľovať na legálne steny. Okrem toho sa venujem profesionálnemu freestyle yoyovaniu už asi 6 rokov – to je moje hlavné hobby. Trénujem doslova každý deň. Okrem toho rád kreslím, jem, spím a trávim čas s kamošmi.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.