Módna prehliadka Maje Božović, našej pedagogičky, na FASHION LIVE! 2018

17. októbra predstaví Maja Božović, naša pedagogička odevného a textilného dizajnu, svojú novú kolekciu na Fashion LIVE! 2018.

Kolekcia Overview sa viaže na pocity autorkinho 10 ročného pobytu na Slovensku. Znázorňuje vlastnú percepciu pocitov o identite kultúry s ktorou sa stretla, a kde teraz žije. Jedna z hlavných ideových inšpirácií k tejto téme je práca slovenského sochára Štefana Papča a jeho výstava Psyho-vertical. Pri tejto kolekcii vznikla spolupráca s textilnou dielňou D’ Art zameranou sa na techniku plstenia a textilnou výtvarníčkou a pedagogičkou na Škole dizajnu Henrietou Kurčikovou.
_
O novej kolekcii a tvorbe módnej dizajnérky a pedagičky na Škole dizajnu Maje Božović sa môžete dočítať a jV najnovšom čísle časopisu Flash Art Czech and Slovak Edition. >>> “Tvorbu Maje Božović nemožno vnímať len ako bežné oblečenie, je vyjadrením charakteru, vkusu a názoru osobnosti nositeľky/nositeľa, cez ktoré zažíva realitu denných rituálov a skúseností,” píše o tvorbe Maje Božović teoretička dizajnu a dizajnérka Mária Hriešik Nepšinská.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.