O galérii

Galéria SUMEC sa zameriava na prezentáciu súčasného umenia a dizajnu. Vznikla v roku 2001 a doteraz predstavila verejnosti prostredníctvom samostatných a kolektívnych výstav tvorbu desiatok autorov a autoriek.

SUMEC sídli v budove Školy dizajnu na Ivanskej ceste 21 v Bratislave. Vo svojom výstav- nom programe sa orientuje na prezentáciu prác profesionálnych umelcov a výstavné kooperácie etablovaných autorov s absol-ventmi alebo študentmi a študentkami umeleckých škôl.
Svoju tvorbu doposiaľ v galérii predstavili napríklad Ilona Németh, Krištof Kintera, Paveł Althamer, Szabolcs KissPál, Michal Moravčík, Peter Huba, Vladimír Havrilla, Ľudovít Hološka, Bohumil Bača, Marek Ormandík, Juraj Puchovský, Dávid Baffi, Petra Cepková, Zuzana Godálová, Juraj Toman, Juraj Florek, Matúš Maťátko, Oľga Paštéková, Dávid Čársky a ďalší.

Okrem sólových prezentácií SUMEC uviedol aj výstavy ako Súčasný japonský plagát či Poľská škola plagátu, prezentoval práce Emila Drličiaka, Františka Borovca, Tomáša Vicena, Vojtecha Rumana, návrh redizajnu štátnej správy Juraja Blaška, či iniciatívu Opustená rekreácia.

Špecifická dispozícia galérie situovanej vo vzdelávacej inštitúcii umožňuje okrem tradičných foriem prezentácií aj realizáciu site-specific a context-sensitive inštalácií.
_
Výstavný program Galérie Sumec v roku 2019 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. FPU je hlavným partnerom projektu.