Naše študentky a študenti vystavujú v SNG!

Výstavu najlepších tímov súťaže “Máš umelecké črevo?” môžete vidieť v Slovenskej národnej galérii v Bratislave od od 7. 5. do 29. 5. 2022 na 3. poschodí Esterházyho paláca.

​Srdečne pozývame výstavu najlepších tímov v súťaži „Máš umelecké črevo?“, ktorú organizuje Slovenská národná galéria a ďalšie významné inštitúcie susedných krajín.

Do súťaže sa zapojili naše študentky a študenti 1. ročníka grafického a priestorového dizajnu pod vedením Mgr. art. Danice Ondrejovič a so svojím umeleckým projektom „Byť sám sebou“ sa dostali medzi 10 finalistov spomedzi 111 škôl a projektov. Témou súťaže v roku 2022 je „Sloboda voľby“
.

VYSTAVUJÚCE ŠTUDENTKY A ŠTUDENTI
Sophia Klačanová, Ingrid Kurillová, Nataliia Moshyk, Šimon Opálka, Natália Vozníková, Nikita Frolov, Sára Kovačovičová, Matej Mikoláš, Katarína Gregušová- Kohútová, Kristína Kvasnicová, Denys Kysliachenko, Karolina Kovaľ, Heribert Menke, Svetlana Sulová, Patrik Šarközy, Marko Bandič, Simona Makovicová, Dean Kuzmáni, Sophia Tengeriová, Lota Triašková, Alexandra Vargová, Nela Skovajsová

Prezentácie najlepších finálových projektov, vrátane projektu tímu zo Školy dizajnu sa uskutočnili v piatok 6. 5. 2022 od 12:30 v Slovenskej národnej galérii.

Meno našej inštalácie k téme Sloboda voľby sme nazvali „BYŤ SÁM SEBOU“.

Naša skupina sa skladá zo študentov a študentiek prvého ročníka odboru grafický a priestorový dizajn. Rozhodli sme sa uchopiť túto tému tak, aby sa dotýkala dospievajúcej generácie a ich konkrétnych skúseností v našej spoločnosti. Umelecká výpoveď „BYŤ SÁM SEBOU“ je o slobode a neslobode, ale aj o pretlaku informácií. Aký vplyv majú médiá, politika alebo sociálne siete na mladú generáciu a ako sa v tomto labyrinte nestratiť a zostať sám sebou?

Internet nám priniesol nekonečné množstvo informácii a možností, ale aj pokrútených realít a neprávd. Pandémia zase túto mladú generáciu obrala o čas strávený s priateľmi a presunula ich prežívanie do virtuálneho sveta, čím sa prehĺbil a zvýšil čas strávený na sociálnych sieťach a vo virtuálnych hrách.

Rozprávali sme sa a analyzovali túto tému a napadlo nám veľa možností. Nakoniec sme sa rozhodli túto tému vizuálne spracovať formou umeleckej inštalácie, ktorá sa skladá z viacerých menších samostatných diel, čo môže evokovať svet na internete a svet sociálnych sietí, ktoré obsahujú množstvo malých a osobných bublín.

Danica Ondrejovič o súťažnom študentskom projekte

Inštaláciu diel našich študentiek a študentov 1. ročníka grafického a priestorového dizajnu môžete vidieť na výstave na 3. poschodí SNG v Bratislave.

Alexandra
Alexandra
Ingrid
Ingrid
Kristína
Kristína
Natalia M
Natalia M
Natalia V
Natalia V
Nela
Nela
Máš umelecké črevo? Výstava v Slovenskej národnej galérii, Škola dizajnu 2022