Mgr. art. Gabriela Halás Mgr. art. Gabriela Halás

Gabriela Halás je absolventkou maliarstva v Ateliéri maľby lll a v Ateliéri +- XXI na VŠVU. Absolvovala tiež študijný pobyt v Litve. Pohybuje sa v oblasti expandovanej maľby a inštalácie s intermediálnymi presahmi a proces tvorby vníma ako dôležitý performatívny rituál. Zaujímajú ju antropologické otázky, myseľ, filozofia, vedecké poznanie, mýty, mystika a mystériá, archetypy, zmeny vnímania skutočnosti, absurdita, paradox, gýč, banalita, balans. Idea, formálne spracovanie a snaha o zážitok majú v jej tvorbe rovnakú dôležitosť. V roku 2019 bola vybraná medzi finalistov medzinárodnej ceny pre absolventov umeleckých škôl - Start Point Prize, kde reprezentovala Slovensko svojou diplomovou prácou ISTOTA & SAMOVRAŽDA. Okrem výtvarnej tvorby sa podieľala na činnosti performatívneho kolektívu Marína Abramovič Po Sebe Neupratuje a je spoluzakladateľkou platformy Stojíme pri kultúre. V Škole dizajnu vyučuje kresbu, výtvarnú prípravu a praktické cvičenia.

ISTOTA&SAMOVRA;ŽDA, Boj a láska, 500x150, 2019, kombinovaná technika (akryl, sprej, plátno, drevo)
ISTOTA&SAMOVRA;ŽDA, Ozvena,2019,155x210, rôzne média (akryl, olej, sprej, plexisklo)
ISTOTA&SAMOVRA;ŽDA, Variabilné možnosti,8,1mx20m, 2018
Dva princípy pre jedno telo,2017, 12x0,73x1,83
Rybárka, Krik rýb ll.,144x260,2017
Dievčatá lozia po stromoch _zo série prívlač_, A4, kombinovaná technika na papieri, 2017
Bola som kráľovná(Jedno s druhým),2016,155x200, kombinovaná technika
Situácie zastavenia, T3, 2019
Situácie zastavenia, T3, 2019
nieženie (galéria ŽUMPA), inštalácia, 2016, rôzne médiá (drevo, betón, sádra)