Marcela Greifová a Alžbeta Kurdelová vo finále módnej súťaže

27.8.2021


Naše študentky odevného dizajnu Marcela Greifová a Alžbeta Kurdelová sú vo finálovej osmičke súťaže NOVÉ TVÁRE MÓDNEJ SCÉNY projektu Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz! Blahoželáme a veľmi sa tešíme, že Škola dizajnu má vo finále módnej súťaže dvojité zastúpenie!

Po prvom kole, kedy porota vybrala z prihlášok 8 finalistiek, mali dievčatá niekoľko týždňov na to, aby pripravili jeden model z plánovanej súťažnej kolekcie a odprezentovať ho pred porotou. Výsledné kolekcie uvidia diváci už 7. septembra 2021 počas finále.

>> Osem finalistiek súťaže Nové tváre módnej scény má za sebou prvé stretnutie s porotou, pred ktorou prezentovali jeden model z pripravovanej súťažnej kolekcie. Ich tvorba prekvapila porotcov. „Cítiť obrovský pokrok v textilnej tvorbe, nielen v módnej. Videli sme skvelú prácu s textilom, recykláciou, využitím materiálov, ktoré by inak skončili v odpade. Oceňujem veľkú kreativitu finalistiek a teším sa s kolegami porotcami na výsledok,“ konštatuje módny návrhár Richard Rozbora.

„Osobne som veľmi potešená kreativitou dievčat, ktoré sa dostali do finále. Rátali sme po prvom výbere s tým, že budú dobré, ale nerátali sme s tým, že budú až také dobré… Za porotu môžem povedať, že sme zaskočení, ale potešení.“ predsedníčka poroty Iveta Lederer
. <<>>> Prečítajte si viac o súťaži a podujatí Bratislavské módne dni tu <<<

Marcela Greifová /na foto jej zástupkyňa Alexandra Szabo
Marcela Greifová /na foto jej zástupkyňa Alexandra Szabo
Alžbeta Kurdelová
Alžbeta Kurdelová