Karolína Korimová

9/2021


Karolína Korimová je študentkou 4. ročníka fotografie.


Si v maturitnom ročníku. Vyvinul, alebo zmenil sa nejako počas štyroch rokov štúdia tvoj pohľad na fotografiu, dizajn, umenie?

Určite áno, keď som začínala študovať na tejto škole, dovolím si povedať, že moje názory v týchto oblastiach boli v úplnom zárodku. Som rada, že tieto štyri roky mi dali možnosť sformovať ich do takej podoby ako sa na umenie (alebo celkovo svet) pozerám teraz.


Čo ťa v umení baví? Aké autorky/-ov máš rada?

Práve kvôli tomu, čo ma baví, je mnoho umelcov/-kýň, resp. fotografov/-iek, ktorých tvorba ma inšpiruje. Vypichla by som najmä američanku Annie Leibovitz, zo slovenských fotografov je to Braňo Šimončík a nesmiem zabudnúť ani na Josefa Koudelku. Iné umelecké smery sú mi však rovnako blízke, napríklad diela Andyho Warhola. Často navštevujem rôzne vernisáže a výstavy. V poslednej dobe ma veľmi baví tvorba Viktora Freša.


A čo ťa baví v rámci vlastnej tvorby? Čomu sa v rámci fotky rada venuješ?

Baví ma pracovať s ľuďmi, myslím si, že pri fotení ľudí sa môžem s fotografovanými zblížiť, a keďže každý má svoj jedinečný príbeh, je to stále niečo nové, zaujímavé. Čiže najmä reportážna/dokumentárna fotka. No v budúcnosti si viem samu seba predstaviť aj v módnej oblasti.
Taktiež veľa fotím na analóg, čo je pre mňa paradoxné, pretože keď sme mali v prvom ročníku tento spôsob povinný, dosť sme sa spolu potrápili. Po čase sme si k sebe ale našli cestu a teraz si už ani neviem predstaviť dovolenku, výlet či prechádzku bez analógového foťáku.


Chystáš sa na vysokú? O akých školách uvažuješ?

Na vysokú sa chystám, chcela by som ďalej študovať niečo príbuzné fotografii a chcela by som ísť do zahraničia. Najviac ma to ťahá do Holandska, no zvažujem aj Fínsko. Je tu aj možnosť, že zostanem na Slovensku. V tomto prípade by som skúsila intermédiá na VŠVU.

Karolína Korimová
Karolína Korimová
2 februar
2 februar
3 marec
3 marec
5 maj
5 maj
6 jun
6 jun
9 september
9 september
11 november
11 november