Diskusia s francúzskou olympijskou víťazkou v džude LUCIE DÉCOSSE

​Naše študentky a študenti francúzskeho jazyka, sa zúčastnili online besedy s viacnásobnou francúzskou olympijskou víťazkou v džude vo svojej kategórii - s LUCIE DÉCOSSE, ktorá sa rozhodla podeliť o svoje skúsenosti z profesionálnej súťažnej športovej kariéry, ale aj z jej ukončenia a premostenia do sféry tréningu mladších francúzskych reprezentantov v tomto športe.

Celá online diskusia prebehla pod záštitou Francúzskeho inštitútu v Bratislave v spolupráci s Francúzskym Športovým Výborom pre Fair Play a Francúzskym Ministerstvom Telovýchovy a Športu. Za organizáciu ďakujeme pani Laure Biotteau - referentke pre vzdelávaciu a jazykovú spoluprácu z Francúzskeho inštitútu.

Lucie Décosse nás svojimi odpoveďami na kladené otázky inšpirovala športovať a venovať sa aj sebaobranným športom, a to nielen bojovým umeniam. Lucie vidí základný zmysel športovania nielen v kalokagatii tela a ducha, ale aj v lepšej fyzickej a psychickej kondícii každého človeka, ktorý sa športu či už rekreačne alebo profesionálne venuje. Konkrétne džudo jej, podľa jej slov, dalo nielen schopnosť použiť v praxi určité sebaobranné techniky, ale aj veľmi silnú vnútornú vytrvalosť a odhodlanie dosahovať stále lepšie a lepšie výsledky v profesijnom i súkromnom živote.

Nech je teda jej vytrvalosť a úspech motiváciou aj pre našich mladých nádejných športovcov a študentov našich škôl. Veľmi si vážime, že sme sa mohli tejto diskusie zúčastniť. Ďakujeme za pútavých 45 minút strávených s Lucie Décosse a želáme jej veľa zdravia a úspechov v jej ďalšej trénerskej kariére aj v osobnom živote. K tomuto prianiu sa ako vyučujúca anglického a francúzskeho jazyka v Škole Dizajnu srdečne pripájam.

PhDr. Lucia Mináriková