WORKSHOP RISOGRAFIE PRE VEREJNOSŤ, 23. 9. 2023, Dobrý trh

​23. 9. 2023 / ŠKOLA DIZAJNU & DOBRÝ TRH / PANENSKÁ 28

V sobotu 23. septembra 2023 sa na Panenskej uskutoční naše obľúbené podujatie DOBRÝ TRH, počas ktorého sme pre verejnosť pripravili RISO WORKSHOP!

PRIHLÁSTE SA CEZ FORMULÁR na workshop risografie v Škole dizajnu na Panenskej 28 pod vedením študentov a študentiek Vyššieho odborného štúdia Grafiky vizuálnych komunikácií, ktorí vám vysvetlia postup a vaše návrhy pomôžu hneď vytlačiť.

RISO WORKSHOP ŠKOLY DIZAJNU NA DOBROM TRHU
23. 9. 2023, Panenská 28, budova pri Veľkom evanjelickom kostole

Prihlásiť sa môžete na jeden z dvoch termínov:
a) 10:00 - 12:30
b) 13:30 - 16:00

Kapacita je obmedzená – max. 10 osôb na jednu skupinu.

Vek účastníkov: 7-199 rokov
Cena za workshop: 20 eur/osoba, zaplatíte priamo na mieste v hotovosti. Všetky materiály potrebné k práci vám zabezpečíme.

>>> VIAC INFO A PRIHLÁSENIE TU <<<

***

K dispozícii budete mať na workshope čiernobiely kolážový materiál (môžete si priniesť aj vlastné ČB kresby, fotografie vo formáte A4) a zvyšné pomôcky pre dvojfarebnú Riso tlač. Risografia je spôsob tlače, ktorý vznikol v Japonsku. Dnes je s obľubou využívaná na tvorbu unikátnych autorských grafík, ktoré sú často tlačené v limitovaných množstvách. Princíp tlače spočíva v naskenovaní čiernobielej predlohy, ktorej priradíte jednu priamu farbu. Druhá farebná vrstva môže obsahovať nové prvky alebo farebné rozvinutie prvej vrstvy. Náš risograf využíva farby na rastlinnej báze.