NOA DIZAJN

V rámci spolupráce s výrobcom vreckoviek Noa dizajn tvoria naše študentky a študenti odevy z textilného odpadu vznikajúceho pri výrobe.


Záleží nám na ekologicky udržateľnej móde, preto sme sa spojili s výrobcom bavlnených vreckoviek Noa! Spoločnosť Noa! nám darovala zvyškový materiál, ktorý opätovne využívame na tvorbu odevov.

Spoločne sme vymysleli projekt, ktorý učí študentky a študentov odevného a textilného dizajnu využiť na tvorbu každý kúsok látky. Študenti/-ky navrhujú nositeľné modely zo zvyškov látky, ktorá ostáva pri výrobe.

-
„Chceme študentov učiť rozmýšľať ekologicky a viesť ich k tvorbe udržateľnej módy. Jedným zo spôsobov, ako to docieliť , je ukázať im, ako to, čo je pre jedného odpad, môže byť pre iného poklad. Chceme aby uvažovali, ako efektívne využívať všetky zdroje. “Henrieta Tholt, pedagogička odevného dizajnu.

„Chceli sme, aby žiadna látka nevyšla nazmar. Tú, ktorú sme nevedeli využiť na tvorbu našich produktov, sme preto darovali škole. Oni ušetria na nákupe látky a my sme radi, že namiesto odpadu spolu vytvoríme niečo zmysluplné.“ Naďa Urbanová zo spoločnosti Noa!


>>> Priebeh úvodného workshopu
>>> Ocenené študentské návrhy

>>> REPORTÁŽ TV RUŽINOV - od 5:28
>>> REPORTÁŽ RTVS - od 8:22