Ocenenie za výstavu našich študentiek a študentov na Bratislava Design Week

Wow! smile


V rámci medzinárodného festivalu dizajnu Bratislava Design Week vystavovali svoju tvorbu naše študentky a študenti produktového a priemyselného dizajnu Alexandra Kusá, Timotej Murcko, Matúš Gajdošik, David Riedl, Bruno Kiss a Emma Roza Nunesová.

ZA ICH TVORBU IM ORGANIZÁTORI BADW UDELILI ŠPECIÁLNE UZNANIE. BLAHOŽELÁME!​O VÝSTAVE:

ODVAR Z ODDVARU
Redizajn stoličeka z IKEA
Miesto: Bohéma Gallery, OD Dunaj, Námestie SNP, Bratislava
Vystavujúci: Alexandra Kusá, Timotej Murcko, Matúš Gajdošik, David Riedl, Bruno Kiss, Emma Roza Nunesová
Pedagogické vedenie: Mgr. art. Peter Ilčík, Ing. et Mgr. art. Eva MikulášováŠtudentské realizácie redizajnu stolčeka z IKEA vdychujú sériovo vyrábanému a masovo predávanému kusu nábytku zakaždým nový, jedinečný charakter, zmenenú formu, funkciu, štýl. Študenti/-ky produktového dizajnu z bratislavskej Školy dizajnu predstavujú sériu stolčekov, ktoré ignorujú priložený návod výrobcu a ponúkajú nové, nekonvenčné pohľady na jeho funkčné a estetické možnosti. Niektoré z redizajnov síce menia formu, ale nie funkciu, iné ukazujú nové možnosti jeho využitia a ďalšie pracujú s pôvodným materiálom ako základom pre autorský objekt nezaťažený pôvodným zmyslom produktu.

“Našou prácou sme experimentovali s redizajnom stolíka zakúpeného v obchodnom reťazci IKEA. Tvorili sme nový produkt z už existujúceho produktu. Hľadali sme, skúšali rôzne konštrukčné spoje, prekladali, rezali, hľadali myšlienky za našim konaním. Vytvorili sme 6 stolíkov, v ktorých každý jeden z nás zanechal ideu obohatenia jednoduchého dizajnu novým redizajnom, vlastnú estetiku alebo konceptuálnu myšlienku. Stolčeky predstavujú rôznorodé prístupy vnímania tej istej veci na základe rôznych uhlov pohľadu a osobných preferencií v dizajne i v živote.” Alexandra Kusá, Timotej Murcko, Matúš Gajdošik, David Riedl, Bruno Kiss a Emma Roza Nunesová