ODBORNÁ PRAX NA VYŠŠOM ODBORNOM ŠTÚDIU / 2023

ŠTUDENTKY A ŠTUDENTI VYŠŠIEHO ODBORNÉHO ŠTÚDIA ABSOLVOVALI V AKTUÁLNOM ŠKOLSKOM ROKU ODBORNÚ PRAX, V RÁMCI KTOREJ V RÔZNYCH SUBJEKTOCH TVORILI MÓDU, DOKUMENTÁRNE FOTOGRAFIE, VIDEÁ, KAMPANE A GRAFICKÉ OBSAHY NA ZADANIA V TELEVÍZII, SPRAVODAJSKEJ A REKLAMNEJ AGENTÚRE A ODEVNEJ ZNAČKE.

USHYTE

Študenti a študentky odboru textilný dizajn absolvovali každoročnú odbornú prax tentokrát v spolupráci so značkou Ushyte. Jej zakladateľka Johanna Grigarová o nej hovorí: „Ushyté pre mňa predstavuje spôsob, ako spojiť do jedného dizajnu minimalistický tvar, nositeľnosť a tlač.“ Značka produkuje udržateľnú módu a pracuje s materiálmi ako ľan a bio bavlna. V tomto duchu, ako aj v duchu jednoduchosti strihov a univerzálneho využitia na rôzne príležitosti sa niesla aj prax našich študentov a študentiek pod pedagogickým vedením Júlie Jurinovej.

MADE BY VACULIK

Tohtoročná prax s reklamnou agentúrou Made by Vaculik začala 15. mája v centrále firmy, kde sme sa stretli s Petrom Ižom (Creative Director) a Adou Šimšíkovou (Account Director), ktorí nám pripravili prezentáciu agentúry na dve podtémy - jednak o samotnej agentúre, ako to v nej funguje, a zároveň o samotnom procese výroby reklamy, od zadania po prezentáciu klientovi. Študenti a študentky dostali zadanie aj s osobným briefingom. Viac ako týždeň pracovali na komplexnej kampani – od plagátu cez video až po online komunikáciu. Téma sa týkala motivácie prvovoličov k volebnej účasti v parlamentných voľbách.

Peter Ižo a a Ada Šimšíková sa s zúčastnili aj dvoch rozsiahlejších konzultácií v procese práce na zadaní. Hodnotenie záverečných prác a prezentácia sa uskutočnili opäť v sídle agentúry MADE BY VACULIK, kde zástupcovia agentúry vybrali víťazné návrhy a odovzdali ocenenie víťaznej skupine.

MADE BY VACULIK je fullservisová reklamná agentúra, ktorá ponúka komplexné služby v oblasti reklamy, strategického plánovania a kreatívneho servisu. Je jednou z najznámejších slovenských reklamných agentúr, ktorá vznikla v 90. rokoch pod vedením Juraja Vaculíka.

NOTA MEDIA

Študenti a študentky absolvovali odbornú prax aj v agentúre NOTA MEDIA, ktorá sa venuje komplexnému ošetreniu služieb v rámci video tvorby, nízko-rozpočtovej tvorby, reklamy, postprodukcie, dabingu, livestreamingu, diskusných relácií, social media manažmentu, online marketingu, public relations, copywritingu, content manažmentu a tvorby podcastov. Riaditeľom agentúry je Peter Nôta.

TV MARKÍZA – TELERÁNO

Odborná prax sa v roku 2023 vrámci vyššieho odborného štúdia realizovala aj v spoluprácivďaka s televíziou Markíza, v ktorej sa naše študentky a študenti zúčastňovali výroby Telerána.

TASR

V rámci odbornej praxe v Tlačovej agentúre Slovenskej republiky pracovali naše študentky a študenti na fotografických reportážach z verejných podujatí.

ŠKOLA DIZAJNU

Študenti a študentky interiérového dizajnu pracovali v rámci praxe na zadaní úpravy priestorov kuchynky a multifunkčnej učebne v priestoroch Vyššieho odborného štúdia, v budove na Panenskej 28.

Ushyte
Ushyte
Ushyte
Ushyte
Ushyte
Ushyte
Ushyte
Ushyte
MBV
MBV
MBV
MBV
MBV
MBV
MBV
MBV
MBV
MBV
MBV
MBV
MARKÍZA
MARKÍZA
MARKÍZA
MARKÍZA
INTERIÉROVÝ DIZAJN
INTERIÉROVÝ DIZAJN
INTERIÉROVÝ DIZAJN
INTERIÉROVÝ DIZAJN
INTERIÉROVÝ DIZAJN
INTERIÉROVÝ DIZAJN
INTERIÉROVÝ DIZAJN
INTERIÉROVÝ DIZAJN
INTERIÉROVÝ DIZAJN
INTERIÉROVÝ DIZAJN
INTERIÉROVÝ DIZAJN Dominik Lovas
INTERIÉROVÝ DIZAJN Dominik Lovas
INTERIÉROVÝ DIZAJN Ivana Hudecova
INTERIÉROVÝ DIZAJN Ivana Hudecova