Aniss Riginová

12/2022

Aniss Riginová je študentkou vyššieho odborného štúdia grafiky vizuálnych komunikácií od roku 2021.Čo ťa inšpiruje v tvojej tvorbe?
Inšpiruje ma najmä moje okolie a ľudia, ktorí majú peknú tvorbu. Motivujú ma stále sa zlepšovať.

Ktorý grafický dizajnér alebo dizajnérka ťa inšpiruje a motivuje?
Abi Connick, grafička a youtuberka, ktorá je pôvodom z Anglicka. Robí rôzne tutoriály, podľa ktorých sa učím.

Aké sú tvoje predstavy o budúcnosti?
S grafikou by som určite chcela pokračovať. Síce sa ešte hľadám, skúšam rôzne štýly, no chcela by som v budúcnosti podnikať tak, aby v tom bola zakomponovaná aj grafika.

Čomu sa venuješ vo voľnom čase?
Veľmi rada trávim čas s priateľom, spievam, tancujem, pozerám seriály (napr. The Watcher, The Office…), rada meditujem. Úprimne, mám pocit, že veľa voľného času nemám, keďže sa venujem najmä grafike, práci a novému bývaniu s priateľom.

Venuješ sa stále hip-hopu?
Tým, že mám málo času, to teraz nie je moja priorita. Chodila som naň s Noemi, mojou spolužiačkou, plánujeme začať zase od januára. Ale občas si zatancujem pred zrkadlom na uvoľnenie.

Odkedy sa venuješ meditácii?
S meditáciou som začala asi pred 4 rokmi, keď som pracovala v Anglicku. Nemala som veľmi dobré obdobie, preto som sa rozhodla vyskúšať meditovať a je to najlepšia vec na svete. Cítim sa sprítomnená, uvoľnená a bez stresu. Odporúčam youtubera Michala Drienika, ktorý sa venuje nielen meditáciám!

Kto je tvoj obľúbený herec alebo herečka?
Moja obľúbená herečka je Mila Kunis, vraj sa podobáme, tak asi preto (haha). Z hercov asi Tom Hanks vo filmoch Forrest Gump či Zelená míľa. Páčilo sa mi, ako presvedčivo v týchto filmoch hral.

Aké filmy máš rada?
Mám rada thrillery. Odporúčam film „Na nože“ alebo „The invisible guest“. Tieto thrillery sú extra napínavé a majú prekvapivý záver, čo ja zbožňujem!

Aký je tvoj obľúbený hudobný žáner a akú obľúbenú pesničku by si odporučila?
Z každého rožku trošku, ale najmä je to Hip-Hop. Soul či R’n'B si vypočujem tiež veľmi rada. Pesnička, čo mi vie pomôcť v ťažkých chvíľach je od India Arie – I am light, fakt nádherná pesnička.

Tvoja obľúbená kniha/fanfiction?
Rada čítam motivačnú a duchovnú literatúru, pretože ma vedia posunúť. Odporučila by som Eckhart Tolle – Nová Zem alebo Carol Dweck – Nastavenie mysle.

Aké grafické techniky najradšej používaš?
Najradšej tvorím logá v Adobe Illustrator, alebo spájam ručnú prácu s grafickými programami.

Autorka textu: Žofia Búryová

Instagram AR: @miss.aniiss