Kristián Psotný

1/2020

- študent grafického dizajnu 2015 - 2019


Nedávno si bol aj s ďalšími spolužiakmi na plenérovej chate neďaleko Jihlavy spoločne so študentmi z našej partnerskej školy z Česka. Čo ste tam robili, ako tam bolo?

Keď som prišiel do Jihlavy, okamžite som ucítil zmenu ovzdušia. Čistý, civilizáciou relatívne nepoškvrnený vzduch, o ktorom sa v Bratislave nedá ani snívať. Uvítanie zo strany českých študentov a učiteľov Strednej umeleckej školy v Jihlave bolo vrelé, veľa úsmevov, podávaní rúk a mien. Hneď prvý deň sme na dostali tému: Svetlo a tma. Spolu s inštrukciou, aby sme sformovali tímy a vybrali si spôsob, akým tému spracujeme to bolo všetko.

Študenti sa rozdelili na tri skupiny, definované spôsobom, ako chceli k zadaniu pristúpiť- úniková hra, dokumentárny film a stolová hra. Ja som sa zaradil do poslednej skupiny. Najviac času nám asi zabralo vymyslieť dobrý koncept. Prešli sme asi milión návrhov a strávili dobré dva dni tým, že sme ich jeden za druhým odmietli. Nakoniec sme sa rozhodli pre kartovú hru o lupičoch, ktorí sa cez deň pripravujú a zisťujú svoje možnosti a v noci prepadávajú domy, aby si zarobili na predčasný dôchodok. Stále ju dokončujeme.

Ani ostatné skupiny nezaháľali a v stredu večer prebehla úniková hra v okolitom lese, ku ktorej bola vypracovaná aj mobilná apka, cez ktorú hráč dostával indície a vkladal správne odpovede na hádanky. Ďalšia skupina zas robila na filme. Popri našej práci prebiehali zároveň prednášky, ktoré sa pohybovali od pixel artu cez animáciu pomocou fotiek až po ozvučenie filmu.

Kristián Psotný
Kristián Psotný
.
.
.
.
.
.
.
.