Mia Latečková

2/2019

- študentka fotografie 2015 - 2019


Je pravda, že vyzeráš „drsne“, to môže byť pravdepodobne dôvod predsudkov voči tebe, ale krv mačiatok asi doma nepiješ :D Čomu sa venuješ vo voľnom čase? Mimochodom, máš domáce zviera?
Mám troch psov, rybičky a potkana. Keď hovoríme o mojom výzore, spomínam si, ako sa mi stalo, že sa v MHD pri pohľade na mňa prežehnala babka, alebo o mne ľudia viedli rozhovory, no už to neriešim. Vo voľnom čase sa venujem tetovaniu, maľovaniu, dobrým filmom alebo knihám, mojim kamarátom a samozrejme foteniu. V poslednej dobe som tiež pomáhala spolužiakovi Tomášovi Breyerovi s jeho LP, ktoré prednedávnom vydal. Robila som mu vizuály a niečo nahrávala.

Občas sa asi k tebe dostane, čo si o tebe myslia iní. Ako veľmi sa to zhoduje s realitou? Stane sa aj tebe, že ti je niekto nesympatický, ale napokon zistíš, že ten človek vôbec nie je blbec?

Často evidujem narážky na moje líčenie, roztiahnuté uši, alebo keď niekto povie, že vyzerám ako krava kvôli pírsingu v nose. Niektorým prekáža moja komplikovaná povaha. Občas je kritika oprávnená, ale neraz sa ľudia mýlia. Samozrejme, aj mne sa stane, že mi je ktosi nesympatický, no nerobím si na človeka názor, pokiaľ ho nepoznám.

Čo si na ľuďoch vážiš a čo ťa na nich vytáča?

Ťažko sa to popisuje. Mám rada úprimnosť a ochotu pomôcť. Vytáča ma, keď sa ostatní tvária, že sú najlepší a ukazujú, akí sú vyspelí, ale v skutočnosti sú to hlupáci. Vtedy si so zveličením poviem, že ľudí vlastne vôbec nemám rada smile

Čo by podľa teba nemalo chýbať dobrej fotografii, resp. dobrému umeleckému dielu?

Podľa mňa by fotografia mala byť nie len technicky kvalitná, ale mať aj myšlienku. Zaujať môže aj svojou inakosťou, keď je vytvorená spôsobom alebo štýlom, ktorý som ešte nevidela.

Obľúbený umelec, hudba?

Môj obľúbený umelec je asi Michelangelo. Už od mala milujem kreslenie, takže mi je jeho tvorba blízka. Určite aj Vincent van Gogh, ktorým sa inšpirujem vo svojich maľbách. Hudba hlavne alternatívna, zájdem aj do klubov na dramáče, občas nejaký ten rapík :D Takže taká zmeska, hlavne nech je hudba kvalitná a musí sa mi páčiť, nepočúvam niečo iba preto, že je to in.

Obľúbený spolužiak/spolužiačka?

Bavím sa so všetkými, ako umelci si všetci v niečom rozumieme. Nemám obľúbeného spolužiaka alebo spolužiačku.

Obľúbený učiteľ/učiteľka?

Petra Cepková. Vždy hovorím, že najlepší pedagóg má vedieť naučiť, byť prísny, vtipný a hlavne ľudský. Ona to všetko spĺňa. smile

Čo plánuješ po strednej?

Plánujem ísť na pomaturitné štúdium na tejto škole. Som rada, že sa môžem aj budúci rok venovať hlavne fotografi a rozvíjať sa vo veciach, čo ma bavia. Keď mi vyjde vysoká škola, pôjdem aj na vysokú.

FOTO
Portrét M. Latečkovej: Jakub Čajko
Ostatné fotografie: Mia Latečková

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.