Sofia Horňáková

- študentka priemyselného dizajnu 2013 - 2017Prečo si sa rozhodla študovať priemyselný dizajn? A prečo na súkromnej strednej škole?
K umeniu som bola vedená od malička, či už cez tanec, hudbu, alebo výtvarné umenie. Najprv som plánovala študovať muzikálový alebo operný spev, neskôr som uvažovala o animovanej tvorbe. Zistila som však, že ma najviac baví pracovať na veciach rukami. Rozhodla som sa pre priemyselný dizajn, ktorý je veľmi racionálny, no pri jeho tvorbe záleží aj na estetike a na pocitoch. Keď vojdem do miestnosti, všímam si v nej všetky predmety, ako medzi sebou navzájom komunikujú a ako komunikujú s človekom. Je to veľmi zaujímavé. Priemyselný dizajn som inde nenašla, preto som sa prihlásila na Školu dizajnu v Bratislave.Rozhodujúcim kritériom môjho rozhodnutia však bola atmosféra školy, jej priestor, učitelia, spôsob vzdelávania. To bol aj dôvod, prečo som sa rozhodla pre súkromnú školu.

Chystáš sa na výšku?

Áno, chystám, nie je to však moja absolútna priorita. Prihlásila som sa na niekoľko univerzít v Škótsku, momentálne čakám na rozhodnutia.

Držíme ti palce! Neobávaš sa cudzieho prostredia a štúdia v inom jazyku?

Samozrejme, trochu sa bojím, no zároveň sa na to nesmierne teším. Neviem sa dočkať nového prostredia a nových ľudí. Tak trochu dúfam, že s novým prostredím objavím aj svoje nové ja. smile

Sofia Horňáková
Sofia Horňáková
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.