Dizajn potlače detských kočíkov od našich študentiek ide do výroby!

​Študentky a študent druhého ročníka odboru Grafický a priestorový dizajn navrhovali v rámci odbornej praxe dizajn potlače na kočíky pre firmu Petite&Mars. Zadanie spočívalo v navrhnutí textúry vo formáte 30 x 30 cm, ktorá sa na seba bude zo všetkých strán napájať. Počas praxe prebiehali konzultácie s predstaviteľkami firmy a napokon sa uskutočnila prezentácia. Predstaviteľky Petite&Mars vybrali a finančne ocenili štyri víťazné návrhy, ktoré sa dočkajú realizácie.

Autorkami dizajnov, ktoré sa stanú súčasťou kolekcie Limited 2025 sú naše študentky Alica Birkušová, Anna Priadka, Lilly Urbanová a Lea Poszert-Schwarzová.

Blahoželáme víťazkám a spoločnosti Petite&Mars ďakujeme za skvelú spoluprácu a ceny pre študentky.

Za sprostredkovanie a organizáciu praxe ďakujeme našej pedagogičke Denise Slavkovskej.

/V Škole dizajnu sa veľmi tešíme z podobných spoluprác, pretože reálne zákazky pre konkrétnych zadávateľov sú pre naše študentky a študentov mimoriadne cennou skúsenosťou, ktorú sa im snažíme už počas štúdia sprostredkovať. Vďaka takýmto aktivitám získavajú zručnosti v práci podľa konkrétneho zadania, ktoré je nutné pochopiť, dodržať jeho technické parametre a dohodnuté termíny. Je to vynikajúca príprava pre ich budúcu profesionálnu kreatívnu prax. V tomto prípade ide navyše o milé spojenie možnosti tvoriť voľne, vo svojom vizuálnom jazyku a zároveň schopnosti uplatniť svoj štýl pre konkrétny formát a príležitosť.

Alica Birkušová
Alica Birkušová
Anna Priadka
Anna Priadka
Lea Poszert-Schwarzová
Lea Poszert-Schwarzová
Lilly Urbanová
Lilly Urbanová