Naše študentky produktového dizajnu vystavujú na BRATISLAVA DESIGN WEEK!

Pozývame na najväčší medzinárodný festival dizajnu na Slovensku, ktorý každý rok prezentuje to najlepšie z domácej scény ako aj vybrané projekty zaujímavých tvorcov zo zahraničia.


Súčasťou tohtoročného festivalu je aj spoločné dielo, ktoré vytvorili naše študentky Amadea Šufliarska, Paulína Bognárová, Nastasia Vagundova, Lusy Fišerová, Kristina Sabova, Vava Mareková.


Príďte sa pozrieť na ich originálnu inštaláciu Skupinový portrét do ZOYA Gallery na Ventúrskej ulici v Bratislave od 7. do 14.decembra 2022.

Študentky maturitného štúdia na Škole dizajnu v Bratislave vytvorili pre publikum BADW 2022 inštaláciu, ktorou sa rozhodli ukázať ich vzťah formou skupinového portrétu, ktorý ich zobrazuje v situáciách, keď zdieľajú svoje emócie, dopĺňajú sa a ovplyvňujú. Tieto jednotlivé fragmenty, čriepky osobností sa vzájomne usporadúvajú, dopĺňajú a tvoria novotvar, ktorý reprezentuje emócie vo vylepšenej forme.
Inštaláciu tvoria porcelánové nádoby, ktoré boli cielene rozbité, tak ako bývajú aj osobnosti rozbité rôznymi problémami a opäťzložené do nového tvaru, avšak už aj s čriepkami od ostatných členiek skupiny. Pre opätovné zloženie objektov využili autorky techniku kintsugi, ktorá svojou podstatou prinavrátenia života rozbitému predmetu dáva vyznieť spoločným vzťahom. Svetlo ako nositeľ nádeje a nového začiatku zvýrazňuje ich znovuzložené, obohatené osobnosti.

Koncept & dizajn: Amadea Šufliarska, Paulína Bognárová, Nastasia Vagundova, Lusy Fišerová, Kristina Sabova, Vava Mareková // odbor produktový dizajn // Pedagogické vedenie: Mgr. art. Peter Ilčík, Ing. et Mgr. art. Eva Mikulášová

>>> FB UDALOSŤ
>>> BADW 2022