Odbor Animovaná tvorba na GAME DAYS v Košiciach

Na konci októbra sa naše študentky a študenti vyššieho odborného štúdia Animovanej tvorby so zameraním na herný dizajn zúčastnili spolu s vedúcou odboru Lenkou Šišulákovou videoherného festivalu Game Days 2023 v Košiciach.

Dni boli plné prednášok a workshopov, z ktorých sme si odniesli cenné poznatky o najnovších trendoch v hernom priemysle. Vypočuli sme si skúsenosti vývojárov, ktorí pracovali napríklad na Borderlands, Legends of Runeterra, Call of Duty, Battlefield, Star Wars: Eclipse, Horizon: Forbidden West, Mortal Kombat 11, Dying Light 2.

Naša účasť nás inšpirovala k ďalšiemu kreatívnemu rozvoju a obohatila naše vedomosti o dizajne a produkcii hier. Festival nám poskytol výbornú príležitosť nadviazať nové kontakty s profesionálmi v odvetví a zapojiť sa do súťaží a workshopov, ktoré nám otvorili nové perspektívy v hernom svete.

Za celú Školu dizajnu ďakujeme GAME DAYS 2023 za túto skvelú možnosť a príležitosť sa zúčastniť nezabudnuteľného herného zážitku.

Ďakujeme UCM Trnava, že priniesla všetky gamejamové hry na GameDays 2023 vrátane tej našej a mohli sme si otestovať hrateľnosť na skvelej akcii.