Dana Tomečková - Náčrt miesta / výstava v Galérii Sumec v Škole dizajnu

Srdečne pozývame na otvorenie samostatnej výstavy Dany Tomečkovej v Galérii Sumec v Bratislave.


DANA TOMEČKOVÁ - NÁČRT MIESTA

Vernisáž: 9. 4. 2018, 17:00

Trvanie výstavy: 9. 4. - 27. 4. 2018
Galéria Sumec, Ivanská cesta 21, Bratislava
Kurátor: Ľuboš Lehocký

_
Dana Tomečková je absolventkou ateliéru prof. Karola Weisslechnera S+M+L_XL kov a šperk na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Študijné stáže absolvovala na Oslo National Academy of the Arts v Nórskuo a na University of Copenhagen v Dánsku. Popri šperku sa ako výtvarníčka venuje aj tvorbe objektov, inštalácií, prostredí a ďalším priestorovým realizáciám, ktoré často vytvára pre konkrétny priestor a s ohľadom na kontext miesta.

Pre Galériu Sumec, ktorá sídli v budove Školy dizajnu v Bratislave, autorka pripravila súbor miestne špecifických inštalácií, v ktorých využíva aj nájdene predmety a inventár strednej umeleckej školy. Subtílnymi intervenciami a komentármi reaguje na špecifickú dispozíciu galérie situovanej vo vzdelávacej inštitúcii, priestorové špecifiká výstavného priestoru a kontext inštitúcie, v budove ktorej výstava prebieha.

_
Kontakt:
www.galeriasumec.sk
galeria.sumec@gmail.com
Galéria Sumec, Ivanská cesta 21, Bratislava

_
Výstavný program Galérie Sumec v roku 2018 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. FPU je hlavným partnerom projektu.
/
Výstava je realizovaná s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja.

.
.