Výstava Oľgy Paštékovej v Galérii mesta Bratislavy

Srdečne pozývame na otvorenie samostatnej výstavy Oľgy Paštékovej, maliarky a pedagogičky na Škole dizajnu.

OĽGA PAŠTÉKOVÁ: AKO SA DO HORY VOLÁ?

Vernisáž: štvrtok 26. apríla 2018 o 17:00
Mirbachov palác, Galéria mesta Bratislavy
Františkánske námestie 11

Kurátorka výstavy: Miroslava Urbanová
Výstava potrvá do 24. júna 2018

“Samostatná výstava Oľgy Paštékovej “Ako sa do hory volá?“predstavuje v novootvorenej “Galérii mladých” Galérie mesta Bratislavy príspevok k miestnešpecifickému uchopeniu daného priestoru. Podkrovie Mirbachovho paláca s výraznou trámovou stropnou konštrukciou zaplnila maliarka svojimi najnovšími prácami na preglejkách. Tie svojimi námetmi, rozmiestnením i materiálom symbolicky odkazujú k prostrediu lesa. Oľga pokračuje v rozvíjaní svojej osobnej mytológie, ktorá je previazaná s námetmi divokých zvierat. Ako však názov výstavy naznačuje, kontextualizuje ju širšie rámcovanými otázkami ohľadne vzájomnej interakcie a spôsobu zaobchádzania ľudí s inými živočíšnymi druhmi. Z mestského prostredia predošlej série “Animal versus City” navracia svoje medvedice, havrany a vlky do ich prirodzeného prostredia. Ani tam sa však tiež nevyhnú stretnutiam s naším druhom - v reálnom či galerijnom priestore.” Miroslava Urbanová
_
Oľga Paštéková (*1984, Bratislava, SK) je absolventkou Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave (ateliéry prof. Csudaia, prof. Popoviča, prof. Fischera). Študovala aj na viedenskej Akadémii umení u prof. D. Richtera. Primárne sa pohybuje na bratislavskej a viedenskej výtvarnej scéne, no vystavovala aj v Česku, Nemecku či v Belgicku. Ako pedagogička pôsobí na Škole dizajnu v Bratislave.

30725880_1734816259917626_3121119933337960448_o.jpg
.
.