Najlepší slovenský komiks vytvorila naša študentka Johanka Tesáková!

Wow!

 

V komiksovej súťaži CS.KOMIKS.21, ktorá mapuje študentskú komiksovú scénu na Slovensku a v Česku sa na prvom mieste umiestnila naša študentka animovanej tvorby Johanka Tesáková. Blahoželáme!
Porotkyňa Adela Hrivnáková o Johankinej víťaznej práci: „Zo slovenských prác sa na prvom mieste ocitol hororový príbeh Johanky Tesákovej takmer bez slov, ktorý nás zaujal profesionálnym výtvarným spracovaním. Oceňujeme i atmosférické a nejednoznačné vyznenie príbehu.“


Johankin komiks The Volunteer vznikol v rámci zadaní na predmetoch 2D animácia a Videotvorba pod pedagogickým vedením Mgr. art. Martina Snopeka, ArtD. a Mgr. art. Lukáša Šafářa.

Johanka zvíťazila v konkurencii 66 autoriek a autorov zo slovenských a českých vysokých a stredných umeleckých škôl a jej práce budú vystavené od marca do mája 2022 v Horáckej galérii v Novom Meste na Morave.

Ako víťazka sa Johanka zúčastní aj najväčšieho európskeho komiksového festivalu vo francúzskom meste Angoulême a jej práce budú publikované v komiksovom revue AARGH!

Johankinu tvorbu môžete vidieť napríklad >>> TU

1
1
2
2
3
3
4
4
Johanka Tesáková - THE VOLUNTEER, Short Motion Comic Animation, Škola dizajnu, 2022