PC HRA Z ODBORU ANIMOVANÁ TVORBA - VÝVOJ HIER JE 2. NAJLEPŠIA V EURÓPE!


ODBOR ANIMOVANÁ TVORBA - VÝVOJ HIER ZÍSKAL OCENENIE ZA 2. NAJLEPŠIU PC HRU V CELEJ EURÓPE A POSTUPUJE NA CELOSVETOVÉ FINÁLE!

V dňoch 22. - 25. februára 2024 prebiehalo veľké semifinále súťaže Game Jam + v Portugalsku na ostrove Madeira, do ktorej sa zapojil odbor Animovaná tvorba - Vývoj hier na vyššom odbornom štúdiu s herným titulom Ultimate Total Petal Super Beatdown.

NAŠE ŠTUDENTKY A ŠTUDENTI POSTÚPILI DO VEĽKÉHO CELOSVETOVÉHO FINÁLE - WORLD GRAND FINAL, KTORÉ SA USKUTOČNÍ V BRAZÍLII. NA MADEIRE BOLA PREVZIAŤ CENU ZA 2. NAJLEPŠIU HRU EURÓPY LENKA ŠIŠULÁKOVÁ, VEDÚCA ODBORU ANIMOVANÁ TVORBA - VÝVOJ HIER NA VYŠŠOM ODBORNOM ŠTÚDIU.

>>> Rozhovor o PC hre a jej úspechu v Teleráne (od 38:27 min)


Autori a autorky PC hry:

Adam Lintner (náš študent) - 2D textúry a 3D art;
Tereza Verešvárska (naša študentka) - pixel art, 3D art, game dizajn, level dizajn;
Samuel Kováčik (náš študent) - 2D artist, animations, concept art;
Kristína Sabová (naša študentka) - 2D art, animations, UI, textures;
William Pál (náš študent) - 2D art, textures, promotional material;
Martin Janovský (náš študent) - intro animácia hry;
Tobiáš Lučenič (náš bývalý študent)- soundtrack;
Filip Kutner (náš bývalý študent) - game dizajn, UI, Unity struggler;
Ján Letovanec (externá výpomoc) - programmer C#;
Martina Riečanová (externá výpomoc) - concept art;
Lenka Šišuláková (pedagogička) - supervisor, managment, guidelance, 3D art, scrum, Unity striggler;


Na ceremónii bol prítomný aj prezident ostrova Madeiry - Miguel Filipe Machado de Albuquerque, organizátori Game Jam+, ale aj lokálni organizátori z európskych krajín a zástupcovia sponzorov.

Náš ocenený tím bude teraz intenzívne pracovať na novom update hry pre celosvetové finále.

PC Hra Ultimate Total Petal Super Beatdown vznikla už koncom októbra 2023, keď sa študentky a študenti Animovanej tvorby so zameraním na herný dizajn na Vyššom odbornom štúdiu zúčastnili so svojou pedagogičkou Lenkou Šišulákovou GameJam+ v Trnave, kde za 48 hodín vytvorili herný prototyp. Hru v rámci vyučovania prepracovali a vytvorili update, s ktorým postúpili do Európskeho finále a svetového semifinále.


HRA JE NA STIAHNUTIE >TU
Herné video nájdete >TU


Ultimate Total Petal Super Beatdown, ktorá získala 2. miesto v rámci tímov z celej Európy je hra na tému “No plant, No planet”. Žáner hry je boomer shooter s prvkami rouge-lite. Hráč je zmutovaná super rastlina vytvorená v laboratóriu anarchoekológom Dr. Moreauom, aby zničila ľudstvo. Hráč sa vydáva z laboratória do betónovej pustatiny, kde zabíja zlých ľudí, ktorí ohrozujú prírodu nekonečnou expanziou. Ako hráč postupuje cez úroveň, objaví novú rastlinnú existenciu, ktorá mu umožní mutovať svoje telo a dosiahnuť ešte väčšie ničenie. Keď hráč zomrie, je znovu vypestovaný v laboratóriu a zachová si mutácie, ktoré našiel vonku, a môže sa vrátiť k najvzdialenejšiemu kontrolnému bodu, ktorý dosiahol.

>>> ZAUJÍMA AJ VÁS ANIMOVANÁ TVORBA A VÝVOJ HIER? PRIHLÁSTE SA NA POMATURITNÉ VYŠŠIE ODBORNÉ ŠTÚDIUM NA ŠKOLE DIZAJNU.

Ultimate Total Petal Super Beatdown Gameplay GJ+ Incubation Phase