Nadväzujeme spoluprácu s Lycée Paul Cézanne, Aix-en-Provence, Francúzsko

18.12.2020

​Naším záujmom a snahou je nadviazať aj Erasmus+ spoluprácu so strednou školou Lycée Paul Cézanne v Aix-en-Provence vo Francúzsku.

V záujme tejto našej snahy od nás do Francúzska poputovala táto čierno-biela grafika Viktórie Šimkovej; našej študentky štvrtého ročníka triedy IV.G, a takisto osobný vianočný pozdrav a audio-video-nahrávka vianočného priania pre pána Josefa Stepku, ktorý nám pomáha sprostredkovať niekoľkým našim študentom francúzštiny možnosť v budúcnosti vycestovať práve do Aix-en-Provence v rámci výmenného študijno-umeleckého tvorivého pobytu našich študentov vo Francúzsku a študentov Lycée Paul Cézanne u nás v Bratislave na Slovensku, za čo sme mu už teraz veľmi vďační.

Dúfame, že táto snaha o vzájomnú spoluprácu prinesie v pravý čas jej naplnenie, a že si vďaka nej naši študenti i študenti školy Lycée Paul Cézanne odnesú do svojej budúcej umeleckej praxe nové cenné odborné i jazykové skúsenosti, zručnosti, vedomosti a možno aj študentské, profesijné či dokonca osobné priateľstvá na celý život. V túto spoluprácu všetci pevne veríme a už teraz sa na ňu veľmi tešíme.

Od školského roku 2020/2021 majú študenti v tejto súvislosti možnosť prihlásiť sa na kurz francúzskeho jazyka na Škole dizajnuMgr. Lucia Mináriková
- koordinátorka Erasmus+ a pedagogička francúzskeho a anglického jazyka