Linda Berkyová

študentka grafiky vizuálnych komunikácií 2018 - 2019

_
19. júna ste na Škole dizajnu úspešne absolvovali prijímací pohovor na vyššie odborné štúdium. Ako prebiehal? Čo najviac zaujímalo komisiu? Obávali ste sa prijímačiek? A bolo sa naozaj čoho obávať?

Príjmací pohovor prebiehal najprv formou krátkeho testu, kde sme odpovedali na otázky zo všeobecného prehľadu aj úlohy zamerané na kreatívne myslenie a potom nasledoval osobný pohovor s komisiou a prezentácia prác. Komisiu zaujímalo najmä, či mám nejakú skúsenosť v odbore a prečo som sa preň rozhodla. Prijímačiek som sa trochu obávala, ale pedagógovia v komisii boli veľmi milí, preto si myslím, že sa netreba veľmi obávať, ak máte motiváciu študovať a pripravené portfólio.

Na aký odbor ste sa hlásili a prečo?

Hlásila som sa na grafiku vizálnych komunikácií, pretože spája výtvarné umenie, ku ktorému som odmala inklinovala, s úžitkovosťou a využiteľnosťou v praxi.

Prečo ste si vybrali Školu dizajnu?

Školu som si vybrala na základe odporučenia známych, no presvedčilo ma aj prostredie a atmosféra na škole, ktoré som mala možnosť zažiť pri prehliadke.

Čo budete robiť cez leto? Chystáte sa navštíviť aj nejaké kultúrne podujatia?

Mám v pláne veľa cestovať, na festival sa tento rok nechystám, no určite by som rada navštívila nejaké galérie a výstavy. Najbližšie sa chystám na bienále dizajnu v Brne.

Tešíte sa na september?

Som trochu nervózna, ale inak sa veľmi teším. smile

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.