WORKSHOP RISOGRAFIE pre verejnosť počas Dobrého trhu na Panenskej / 20. 4.


​SOBOTA / 20. 4. 2024 / ŠKOLA DIZAJNU & DOBRÝ TRH / PANENSKÁ 28


V sobotu 20. apríla sa na Panenskej uskutoční naše obľúbené podujatie DOBRÝ TRH, počas ktorého sme pre verejnosť pripravili RISO WORKSHOP!

PRIHLÁSTE SA CEZ FORMULÁR na workshop risografie v Škole dizajnu na Panenskej 28 pod vedením študentov a študentiek Vyššieho odborného štúdia Grafiky vizuálnych komunikácií, ktorí vám vysvetlia postup a vaše návrhy pomôžu hneď vytlačiť.

Prihlásiť sa môžete na jeden z dvoch termínov:
a) 11:00 - 13:00
b) 15:00 - 17:00

Cena za workshop: 20 eur/osoba, zaplatíte priamo na mieste v hotovosti. Všetky materiály potrebné k práci vám zabezpečíme.

>>> PRIHLÁSENIE<<<

K dispozícii budete mať na workshope čiernobiely kolážový materiál (môžete si priniesť aj vlastné ČB kresby, fotografie vo formáte A4) a ďalšie pomôcky pre dvojfarebnú riso tlač. Risografia je spôsob tlače, ktorý vznikol v Japonsku. Dnes je s obľubou využívaný na tvorbu unikátnych autorských grafík, ktoré sú často tlačené v limitovaných množstvách. Princíp tlače spočíva v naskenovaní čiernobielej predlohy, ktorej priradíte jednu priamu farbu. Druhá farebná vrstva môže obsahovať nové prvky alebo farebné rozvinutie prvej vrstvy. Náš risograf využíva farby na rastlinnej báze.