Workshop s Noa! - navrhovanie odevov z textilného odpadu

13. - 17. 9. 2021


Záleží nám na ekologicky udržateľnej móde, preto sme sa spojili s výrobcom bavlnených vreckoviek Noa! Spoločnosť Noa! nám darovala zvyškový materiál, ktorý opätovne využijeme na tvorbu odevov.

Spoločne sme vymysleli projekt, ktorý učí študentky a študentov odevného a textilného dizajnu využiť na tvorbu každý kúsok látky. Počas týždenného workshopu od 13. do 17. septembra navrhujeme nositeľné modely zo zvyškov látky, ktorá ostáva pri výrobe.

V rámci workshopu majú mladé návrhárky a odevní dizajnéri týždeň na to, aby prišli s nápadom, urobili strih a ušili svoj výtvor. V pondelok 20. septembra odprezentujú svoje diela.

-

„Chceme študentov učiť rozmýšľať ekologicky a viesť ich k tvorbe udržateľnej módy. Jedným zo spôsobov, ako to docieliť , je ukázať im, ako to, čo je pre jedného odpad, môže byť pre iného poklad. Chceme aby uvažovali, ako efektívne využívať všetky zdroje. “Henrieta Tholt, pedagogička odevného dizajnu.

„Chceli sme, aby žiadna látka nevyšla nazmar. Tú, ktorú sme nevedeli využiť na tvorbu našich produktov, sme preto darovali škole. Oni ušetria na nákupe látky a my sme radi, že namiesto odpadu spolu vytvoríme niečo zmysluplné.“ Urbanová zo spoločnosti Noa!


>>> REPORTÁŽ TV RUŽINOV - od 5:28
>>> REPORTÁŽ RTVS - od 8:22