AKTUALITY ZO ŠKOLY DIZAJNU / november 2018: umenie, kultúra, vzdelávanie

>>>​NAJNOVŠIE ÚSPECHY NAŠICH ŠTUDENTOV >>>

NÁŠ ŠTUDENT VYSTAVUJE V SNG
Do 17 februára 2019 vystavuje v Slovenskej národnej galérii náš absolvent fotografie Viktor Šelesták na výstave Užitočná fotografia. Fotografia v súčasnom slovenskom umení. Srdečne pozývame!

NAŠA ŠTUDENTKA ANIMÁCIE OCENENÁ V PRAHE

Krátky film Nešťastník našej absolventky animovanej tvorby Natálie Zabákovej bol ocenený vo finále súťaže Noc filmových nádejí, ktorú organizujú televízie Markíza a Nova. Blahoželáme!

ŠKOLA DIZAJNU NA TRIENÁLE PLAGÁTU TRNAVA

Naše absolventky a študent sa predstavili na finálovej výstave Trienále plagátu Trnava! Blahoželáme Michalovi Nechalovi, Kristíne Psotovej a Adele Rebeke Marcellovej.

ABSOLVENT ADAM NOVOTA VO FINÁLE CENY OSKÁRA ČEPANA

Náš absolvent Adam Novota sa stal finalistom Ceny Oskára Čepana 2018. Video o jeho tvorbe si môžete pozrieť TU.

VIDEO NAŠICH ŠTUDENTOV JE NAJLEPŠIE NA SVETE!

Po roku sa naši študenti grafického dizajnu opäť umiestnili v národnom kole na 1. mieste v súťaži dunajský majster umenia a v kategórii video boli dokonca najlepší na svete!

>>>NOVINKY>>>


NOVÉ ODBORY MATURITNÉHO ŠTÚDIA NA ŠKOLE DIZAJNU

Od školského roku 2019/2020 sa budú môcť absolventi a absolventky základných škôl prihlásiť aj na nové maturitné odbory: Animovaná tvorba, Dizajn interiéru, Obrazová a zvuková tvorba.

IKEA - NOVÝ PARTNER ŠKOLY DIZAJNU PRE PRAX

Spoluprácu s firmou IKEA vnímame ako výborný štartovací mostík pre našich študentov a študentky v ich blížiacom sa uplatnení na trhu práce. Počas takmer tri štvrte ročného trvania praxe/výučby a tvorby priamo v priestoroch IKEA a za výdatnej podpory členov tímu interiérového dizajnu IKEA, majú študentky a študenti možnosť získať mnoho cenných skúseností priamo v reálnom procese navrhovania.

UMELECKÁ SÚŤAŽ PRE ŽIAKOV ZÁKLADNÝCH ŠKÔL

Súkromná stredná umelecká škola dizajnu v Bratislave vyhlasuje umeleckú súťaž CHYTILO MA TO ZA SRDCE. Do súťaže sa môžu prihlásiť žiaci a žiačky základných umeleckých škôl do veku 15 rokov, žiaci a žiačky 5. – 9. ročníka základných škôl a prímy – kvinty osemročných gymnázií z celého Slovenska.

NOVÁ VÝSTAVA V GALÉRII SUMEC V ŠKOLE DIZAJNU

Srdečne pozývame na výstavu Gabriely Zigovej v Galérii Sumec. Vernisáž 20.11.2018 o 18:00, komentovaná prehliadka 21.11 o 12:00. Výstava potrvá do konca roka 2018.

NOVÍ PARTNERI ŠKOLY DIZAJNU PRE MOBILITY V PROGRAME ERASMUS+

V školskom roku 2018/2019 vycestovali v rámci projektu Erasmus+ naši študenti odevného a textilného dizajnu na študijný pobyt do estónskej školy Kuresaare Ametikool, kde získavajú nové vedomosti a zručnosti v oblasti spracovania a využitia kože v odevnom dizajne. V snahe o rozšírenie spektra zahraničných stáží a študijných pobytov pre našich študentov a študentky sme nadviazali spolupráce aj s ďalšími školami v Taliansku, Rakúsku a Slovinsku.

>>>PRIJÍMACIE SKÚŠKY >>>

PRIHLÁŠKA NA ŠTÚDIUM

Prihlášku na maturitné štúdium na Škole dizajnu pre školský rok 2019/2020 odovzdáva uchádzač/ka riaditeľovi/ke na svojej základnej škole do 20. februára 2019. Prijímacie skúšky na Škole dizajnu budú koncom marca 2019. Presný termín zverejníme v novom roku.

ODBORY MATURITNÉHO ŠTÚDIA

Škola poskytuje vzdelanie v štvorročnom štúdiu ukončenom maturitnou skúškou v ôsmych samostatných študijných odboroch v oblasti tvorby dizajnu a multimédií.

>>>ROZHOVORY S NAŠIMI ŠTUDENTMI >>>


TOMÁŠ BREYER

“Najprv som študoval grafiku, ale zrazu ma očarovala móda a už som neriešil nič iné, len som pozeral oblečenie, prehliadky a všetko možné, čo sa spájalo s oblečením. Nakoniec som si povedal, že je to presne to, čo by som chcel robiť, tak som prestúpil na Školu dizajnu na odbor odevný dizajn.”

KRISTÍNA DENKOVÁ

“To, čo ma najviac fascinuje na fotke je, že dokážete zachytiť moment, ktorý sa už nikdy nezopakuje, už nikdy nebude celkom rovnaký. Je to také zmrazenie času. Keď si prezeráme staré fotografie, v podstate môžeme cestovať časom.”

LAURA BEZÚCHOVÁ

“Cením si každé pekné slovo o mojej tvorbe, ale ešte viac konštruktívnu kritiku, ktorá ma vždy posunie o krok ďalej. Momentálne chystám vlastnú značku s novou kolekciou, ktorá by mala byť hotová do konca roka.”

KLÁRA KUSÁ

V škole som spokojná, príjemne ma prekvapilo neformálne a priateľské prostredie, aké som zažívala kedysi aj na svojej strednej škole. Takáto atmosféra je ale na iných školách skôr výnimkou, preto sa veľmi teším.”

.
.